Szukaj

29 października 2012

Halloween

Ohayo, drodzy internauci! Przyszłam, by was o czymś powiadomić, a mianowicie by opowiedzieć. Jak wszyscy wiecie, 1 listopada przypada Święto Zmarłych, natomiast w innych krajach, ludzie obchodzą Halloween - święto duchów, zjaw, bóstw, cukierków i jesiennej zabawy :) Jednym z takich przykładów jest Japonia. Chociaż znajduje się ona na wschodzie, mieszkańcy tam zachowują się inaczej - mianowicie naśladują ludzi z zachodu. Tak jak amerykanie, urządzają przyjęcia, kostiumy, słodycze, parady, rekwizyty do sprzedania. Chociaż Polska nie świętuje Halloween, to chciałam byście wy - fani A&M - poczuli się jak w Kraju Kwitnącej Wiśni :)
Z czym ma to wspólnego z Anime? Otóż Japończycy, pod wieczór 31 października, przebierają się za różne zjawy, stwory, bóstwa, oraz... postacie z Mang. Jak się już domyśliliście dlaczego, to łatwiej będzie mi opowiedzieć resztę. W Japonii uroczystość tą obchodzą bardziej dorośli niż dzieci - inaczej niż w Anglii. Chociaż ta informacja niezbyt pasuje do klimatu Naruto. Muszę jeszcze dorzucić złą wiadomość. Otóż czytelników mangi Shippuudena - będą musieli przeczekać tydzień bez nowego chaptera. Chapter nr 608 pojawi się dopiero - bodajże - 07.11.2012r.
To na razie wszystko :) 
Jednak z okazji tego wydarzenia, chciałam wam podarować małą niespodziankę. Mianowicie obrazki - z waszego Anime - "Naruto". Znajdują się poniżej.
 

 

Wesołego Halloween!! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z nami