Szukaj

04 października 2012

Naruto - Anime i Manga

Naruto - anime i manga twórcy Masashiego Kishimoto. Opowiada historię o nastoletnim ninja imieniem Naruto Uzumaki i jego przygodach. Blondwłosy chłopak poszukuje uznania i szacunku wśród mieszkańców Wioski Ukrytego Liścia. Marzy by zostać hokage - najważniejszym przywódcą i najsilniejszym ninja w swojej wiosce.
Podczas oglądania czy czytania, widzimy jego zmagania oraz niesamowitą niezależność wśród ludzi, którzy widzą w nim potwora. Otóż Naruto ma w sobie lisiego, dziewięcioogoniastego demona, który przed narodzinami blondyna, niósł strach i zagładę. Wszyscy w wiosce bali się potwora, który siał zniszczenie. Chociaż przez dwanaście lat nie wiedział, że przyczyną samotności jest właśnie lisi demon, nie przejmował się pogłoskami. Był silny i uparty, by dążyć do wybranego celu. Chociaż ludzie nie wierzyli w to co mówi i uważali go za dziwaka, Naruto ich nie słuchał. Zawsze uważał, że jest silny na tyle, by zostać Hokage.
Pierwsze, prawdziwe więzi, które zawiązał w swoim życiu, połączył ze swoim nauczycielem w akademii ninja - Iruką. Sensei Iruka jest dla niego jak starszy brat, który nie widzi w nim tylko potwora. Chociaż również doznał szoku podczas śmierci rodziców, którymi był winien demon siedzący w Naruto. Jednak Iruka go zaakceptował i potraktował jak silnego i dobrego chłopca. Drugie, całkiem inne przyjaźnie zawiązał ze swoją drużyną, po zdaniu egzaminu na Genina*. Sasuke i Sakura to pozostali członkowie drużyny 7, której dowodzi jonin* - Kakashi Hatake. Wszyscy w czwórkę zaczęli chodzić na misje, a przy tym umacniali swoje więzi. Po jakimś czasie zaczęli siebie traktować jak prawdziwych przyjaciół. Ich współpraca w grupie stała się mocniejsza i silniejsza, jak również ich relacje. Naruto również, zaznał smaku rywalizacji.Sasuke Uchiha to jedyny ocalały członek, wybitego klanu, którym mordercą był jego starszy brat - Itachi. Naruto i Sasuke byli sobie równi, chociaż Uchiha nie pozwalał sobie na takie myślenie. Uważał Naruto jako słabszego, jednak mówił tak tylko ze względu rywalizacji. Po jakimś czasie Sasuke przyjął Naruto jako swojego najbliższego przyjaciela, ale również zaczynał widzieć, jak jego siła i moc zaczynają rosnąć. Bał się, że Uzumaki przewyższy go jako ninja - na co nie chciał pozwolić. Pomimo surowego traktowania przyjaciela, Naruto nadal z nim konkurował, nie widząc, że Sasuke coraz bardziej stawał się zły. W jego sercu zapanowała ciemność, a młody Uzumaki nie przejął się tym. Gdy wreszcie się domyślił, było już za późno. Sasuke opuścił wioskę w milczeniu, kierując się do jednego z sanninów - Orochimaru.
Na tym zakończyła się pierwsza seria Naruto. Chociaż to dopiero początek, warto zobaczyć drugą część. Jest ona bowiem dłuższa, ale też ciekawsza i bardziej rozwinięta. Dzięki autorowi Mangi - M. Kishimoto - poznaliśmy niezwykłą historię o odwadze, przyjaźni i sile, za czym wiążą się konsekwencje.
W drugiej serii Naruto, zwanej Naruto Shippuuden, akcja toczy się szybciej. Po niecałych trzech latach, młody Uzumaki wraca z treningu pod okiem mędrca - Jiraji. Stał się wtedy wówczas silniejszy i sprytniejszy. Do wioski przyszedł całkiem odmieniony. To już nie ten sam Naruto co wcześniej. Nie jest już dzieckiem - jak wszyscy zauważyli. Jest szesnastoletnim, dorosłym shinobi, który nigdy się nie poddaje. Motto Naruto to "Nigdy nie cofam swoich słów". Te właśnie powiedzenie, stało się również jego celem. Naruto, pod koniec pierwszej części, gdy wyruszał na misję sprowadzenia Sasuke do Konohy, obiecał zrozpaczonej Sakurze, że nawróci ich przyjaciela. Tak się jednak nie stało. Młody i bezradny dwunastolatek, wrócił bez dotrzymanej obietnicy. Jednak do teraz, się nie poddaje. Determinacja jaką ma Naruto, daje wiele do myślenia. Naucza innych podążać dalej, swoją wybraną ścieżką oraz za wszelką cenę, dotrzymywać obietnic. Dlatego na swój własny wybrany sposób, warto obejrzeć i poświęcić czas na Naruto. Każdy znajdzie tam swoje upodobnienia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z nami